Mtech.LT

Jei jūsų namai – nedideli, suveriamos durys padės sutaupyti šiek tiek erdvės. Šios durys varstomos jas “sulankstant”, tad jos neužima daug vietos priešingai nei tradicinės varstomos durys. Šiandien siūloma daugybė įvairių suveriamų durų dizaino variantų, tad tokias duris galima priderinti prie praktiškai bet kokio interjero. Tiesa, nereikia pamiršti, kad kaip ir bet kokioms kitoms durims, suveriamoms durims reikia priežiūros. Mes http://durys1.lt duosime keletą patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti suveriamas duris.

Valykite, valykite, valykite

Tai – svarbiausia suveriamų durų priežiūros dalis. Pasistenkite duris nuvalyti reguliariai, geriausia – bent kartą per savaitę, kuomet tvarkote visus namus. Be to, kad turite nuvalyti dulkes, būtinai nuvalykite stiklines suveriamų durų dalis (žinoma, jei tokių yra) langų plovikliu. Jei nepasiekiate ar sunku prieiti prie kampų, pasinaudokite dulkių siurbliu su nedideliu antgaliu sunkiai prieinamoms vietoms valyti. Būtinai nuvalykite ir durų detales: vyrius, rankenas ir panašiai.

Patikrinkite rankenas ir vyrius

Geriausiai vyrių ar rankenų problemos matomos jomis naudojantis. Jei durys girgžda, yra nesandarios, sunku jas varstyti – apžiūrėkite vyrius ir rankenas ( http://durys1.lt/lauko-durys/ ). Jei vyriai kiek atsilaisvinę (tai – normalu, bėgant laikui vyrių varžtai atsilaisvina) – priveržkite juos iš naujo. Vyrius ir rankenas reguliariai sutepkite lubrikantu. Jei suveržus vyrius padėtis nepasitaiso, galite pamėginti išgręžti skyles ir vyrius permontuoti. Jei ir tai nepadeda – metas keisti suveriamas duris.

Prižiūrėkite takelius

Suveriamos durys veikia panašiai, kaip slankiojančios – jos taip pat juda specialiu takeliu. Durų apačioje ir viršuje dažniausiai yra po ratelį judėjimui palengvinti. Šias dalis reikia reguliariai ir kruopščiai valyti bei nušveisti. Kadangi detalės – smulkios, šveitimui patogu naudoti seną dantų šepetėlį. Baigus darbą būtina takelį ir ratelius sutepti lubrikantu. Takelio įtrūkimus galima užtaisyti silikonu arba vaksu, tačiau tą būtina daryti iš karto vos pastebėjus defektą – jei lauksite epr ilgai, takelis gali būti sugadintas nebepataisomai.

Apžiūrėkite duris

Valydami duris gerai jas apžiūrėkite – ar nėra įtrūkimų, skylučių, jei durys medinės – ar jų neužpuolė kenkėjai. Radę defektus suskubkite juos pašalinti.

No Comments :(

Your must be logged in to comment.