Mtech.LT

Eurozona išmokti taupyti ir sustiprinti bankų sistemą, ekspertai padarė išvadą,
Nesvarbu – Latvija prisijungs prie euro zonos, arba atvirkščiai, turi būti atsargus atsižvelgiant pernelyg optimistinės prognozės apie euro zonos ateityje turėtų toliau taupyti ir saugomi bankų sistemos, daro išvadą, Europos Parlamento informacijos biuras surengė diskusiją.

Daroma išvada, kad praeityje Europa buvo ryškus Rytų ir Vakarų priešprieša, bet dabar aiškiai būdinga šiaurės-pietų krašto.

Europarlamentaras Krišjanis Karins (Europos liaudies partija) atkreipia dėmesį, kad Latvija yra ne izoliuota šalis, bet bendrai priklauso nuo ES ekonomikos dalį. “Svarbu, kad šalys, kuriose mes eksportuojame, darai taip pat įmanoma, kad jie gali pirkti mūsų prekes ir paslaugas”, sako Karins. Jis yra tikras – tai, kas vyksta užsienyje, turi tiesioginį poveikį visame pasaulyje.

Panašios mintys taip pat Roberts Zīle EP (Europos konservatoriai ir reformistai), išreikšti, kad jei “Europa yra blogai, tai yra blogai Latvija – nepriklausomai nuo to, ar euras, ar lat” ir stabilios euro zonoje yra naudinga mažoms Livani verslininkas ir mokytojas Bauska. Pavaduotojas iškeltas kaip prioritetas bankų susitarimas – sąjungos ir banko indėlių garantijų fondą.

Nuo kitų metų, Europos centrinis bankas stebės didžiausią 150 € zona liaudies bankas, taip pat – trys Lietuvos komerciniai bankai. Ir vienas garantinis fondas vis dar yra sprendimų priėmimo etape – jis reikalauja indėlininkų saugumą.

Finansų ministras Andris Vilks (V), Lietuvos izoliacija iš euro zonos mano, kad tai yra absurdas, tikintis, kad anksčiau ar vėliau ir daugelio kitų Rytų Europos šalių prisijungimo. Jo nuomone, svarbu, kad euro zona yra stabilus ir nuspėjamas. Svarbu į bankų sistemą, ministras – tiek Baltijos regione, tai nėra didelė problema, ką negalima pasakyti kai kurių euro zonos šalių. Jis taip pat kviečia suvokia realybę – turės išleisti mažiau, daugiau dirbti ir išeiti į pensiją vėliau turės eiti.

Ekonomistas Ivars Brīvers diskusija dėl euro zonos ateities skeptiškai – ES vis labiau primena Sovietų Sąjungą. Eurų, jo nuomone, nėra subūrė Europą, bet padalinti. Brīvers nesutinkate, kad Europa ir pasaulis pasimokė iš krizės. Jis mano, kad ateitis priklauso nuo Lietuvos problemų visame pasaulyje.

Be to, Europos Komisijos atstovybė Latvijos vairuotojas Ina STEINBUKA rodo, kad kainų padidėjimas yra priskiriami EUR nepelnytai, nes didesnės kainos su ir be euro. Tačiau sunku suprasti vyresnio amžiaus ES šalis – Vokietija, euras net dēvējuši iš Teuro (išvertus iš vokiečių žodžio – “brangus”).

Nors visa euro zonos ekonomika rodo žadančių ženklų, STEINBUKA skambučiai prisimena didelį nedarbą Graikijoje ir Ispanijoje.

Kaip būdinga Kariņš Europoje pradeda atsirasti vis daugiau ir daugiau puikiai didelį skirtumą tarp šiaurės ir pietų. Jo nuomone, “buvęs aspektas” Rytai-Vakarai “dabar visiškai nepastebimai. “Jei pažvelgti į Viduržemio jūros regiono šalyse – Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje, Graikijoje, Kipre – visi jie dešimtmečius gyveno ne pagal išgales”, sako Karins.

Iš Ispanijos ir Vokietijos santykių Tit min analizė, o šis pavyzdys – Ispanija būstai, kurie nėra parduodami, finansuojami Vokietijos pensijų fondų pinigus. “Dabar klausimas yra – ar naujos kartos ispanų, kuris nukrito į labai didelę valstybės skolą, turės dirbti grąžinti Vokietijos pensijų fondus pilna?” Jo nuomone, tokia situacija paženklinta politinių problemų Europos Parlamento rinkimus kitų metų gegužę teks susidurti su politikais.

Karins taip pat girdėjau, kai paklausti – kodėl amerikiečiai metų spausdinti pinigus ir atsiskaityti “kainuojančio savo nuodėmes”, bet mes – Europa – taupyti? Jis pažymi, kad didelis skirtumas – JAV federalinės vyriausybės ir valstybės, o ne nacionalinės sąjungos. JAV atspausdintas pinigus pirkti europiečius, Japonijos, Kinijos ir kitų pasaulio šalių. “Europa neturi tokios prabangos”, sakė pavaduotojas. Europos centrinis bankas nėra toje padėtyje, kaip ir JAV Federalinių rezervų sistemos.

Taip pat Karins ragina iniciatyvas, kurios skatina bendradarbiavimą ir stiprinti ES, o ne trukdytų jį. “Jei norime stiprios ir turtingos valstybės nori stiprios ir vieningos Europos, kad 500 milijonų žmonių gali išgyventi bet kokią audrą”, jis apibendrino.

Savo ruožtu, Lietuvos politikai STEINBUKA ragina nepamiršti, kad pagrindinė vertybė žmogaus ir gyvenimo kokybę. Brīvers taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad žmogus yra pagrindinis ir – ne tik prieš rinkimus, bet visą laiką. Jis nurodytas ex-Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy sakė, kad ekonomika grįžo “į dešinę trasos” – ekonomika tarnauti žmogui, ne žmogus tarnauti ekonomikai.

No Comments :(

Your must be logged in to comment.